Кліматолікування

М’який клімат і неповторна природа Закарпаття створюють прекрасні умови для проведення кліматолікування в климатобальнеологическом багатопрофільному санаторії «Теплиця» розташованому на території урочища Теплиця (48°10′ пн. ш., 23°03′ сх. д.), в південній частині Закарпатської області. Дуга Карпатських гір захищає курорт з півночі від холодних повітряних мас і формує помірно-континентальний клімат.

Теплий мікроклімат пояснюється близькістю до земної поверхні гарячих термальних вод, і піднесеним рельєфом навколишнього санаторій місцевості – пагорбами і відрогами Чорної гори, колись колишньої вулканом. Заповідні листяні ліси, розташовані в околицях санаторію створюють чистий свіжий повітряний потік, наповнений киснем, фітонцидами і ароматами трав.

Цілодобова аеротерапія в санаторії «Теплиця» – постійна дія чистого свіжого повітря на організм. Рекомендується якомога більший час, починаючи з ранкової гігієнічної гімнастики і закінчуючи вечірнім променадом, проводити на відкритому повітрі, що підвищує насичення нашого організму киснем. Повітряні ванни – дія свіжого прохолодного повітря на оголену шкіру.

Це особливо важливо в наш час, коли майже весь час люди проводять у так званому «клімат приміщень» і «підодежному кліматі» і перестають реагувати на зміни зовнішнього середовища. Під час прийому повних повітряних або напівванн (роздягнувшись до пояса) дратуються холодові рецептори шкіри, активується шкірне дихання і терморегуляція, в результаті чого відбувається підвищення імунітету і загартовування організму. Ранок – це найкращий час для прийому повітряних ванн у поєднанні з ранковою гігієнічною гімнастикою. Влітку повітряні ванни тривають від 30 хвилин (щадний режим) до 2 годин (тренує режим).

Кліматолікування в санаторії ТЕПЛИЦЯ на Закарпатті

Сонячні ванни – лікувальний вплив сонячних променів на повністю або часткового оголеного людини. Кращий метод – це засмага в ранкові години до 10.00, коли світло, відбиваючись від небосхилу, очищається від коротких ультрафіолетових променів і набуває найбільш цілющі властивості.

Під дією сонячних променів в організмі підвищується вироблення вітаміну «Д», підвищується загальна працездатність, опірність до інфекцій і зовнішніх несприятливих факторів. Сонячні ванни є потужним засобом профілактики і лікування захворювань.

За період перебування в санаторії «Теплиця» не можна переходити межу між здоров’ям, яке дарує Сонце і хворобами, якими воно нагороджує тих, хто занадто довгий час проводить під прямими променями, особливо в полуденний час. Тому рекомендується приймати сонячні ванни вранці до 11 години та після обіду до 16 годин, при загальній тривалості від 15 хвилин (щадний режим) до 30 хвилин (тренувальний режим).

В кліматолікуванні необхідно дотримуватися певні правила і враховувати поступове підвищення тривалості процедур. Так, вперше 2-3 дні приїзду в санаторій «Теплиця» відбувається процес акліматизації, тобто звикання до нового клімату, що вимагає додаткових енергетичних витрат організму. Тому в цей період необхідний щадний режим з обмеженням рухової активності, таких як екскурсії і великих фізичних навантажень. Проводяться тільки ранкова гігієнічна гімнастика з повітряними ваннами, сонячні ванни і теренкур №1.

Через кілька днів, відпочивши від дороги, при хорошому самопочутті можна переходити на щадно-тренує режим з помірними фізичними навантаженнями. З включенням лікувальної гімнастики і теренкуру №2.

Основний лікувальний режим, що тренує, розпочинається не раніше ніж з 5-го дня перебування в санаторії і передбачає збільшення фізичних навантажень, тривалості пішохідних прогулянок – теренкур №3 и участие в экскурсиях.