Дієти

Важливе значення у санаторії «Теплиця» надається дієтичному харчуванню.

В обох залах їдальні присутня медсестра, яка спеціалізується на лікувальних столах і складає індивідуальну програму харчування для кожного пацієнта санаторію. У разі непереносимості певних продуктів або погіршення стану після прийому їжі, рекомендується скористатися консультацією лікаря-дієтолога.

Складаючи план харчування дітей, обов’язково враховуються потреби організму, що активно росте, в оптимальному співвідношенні поживних речовин, для нормального розвитку, а також для поповнення енергетичних витрат.

Харчування дорослих є частиною комплексної терапії захворювання і організовується відповідно до лікувальних дієт.

За призначенням лікаря, всім пацієнтам санаторію «Теплиця» пропонується один з видів дієтичних столів:

  • 1. Дієта №5 – показана при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів. У санаторії «Теплиця» рекомендують до вживання виключно теплі продукти харчування, які приготовлені в вареному або пареному вигляді. Пропонуються запечені пудинги, в’язкі каші з гречаної і вівсяної крупи, а також нежирні сорти м’яса (телятина, індичатина, курятина).
  • 2. Дієта №9 – важливий елемент лікування для людей з цукровим діабетом 2 типу. Дієтичні страви готують з овочів, на слабкому нежирному бульйоні з м’яса, грибів або риби. Використовуються хлібобулочні вироби з низьким глікемічним індексом. Десерти готуються з використанням замінників цукру. Щодня подаються фрукти, які знижують рівень глюкози в крові (наприклад, апельсин).
  • 3. Дієта №10 – показані для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, з обмеженням солі і цукру, а також з акцентом на продукти багаті поліненасиченими жирними кислотами.
  • 4. Дієта №15 – загальний стіл, який відповідає головному сучасному принципом дієтології – «тарілці здорового харчування», що корисно не залежно від захворювання і віку відпочиваючого.