Термальна вода “Теплиця”

Високомінералізована термальна вода Закарпаття “Теплиця” , надходить зі свердловини глибиною 961 м. Властивості термальної води Закарпаття “Теплиця”:

  • болезаспокійливий
  • судинорозширювальну
  • посилення імунітету, опірності організму
  • протизапальний
  • поліпшення живлення тканин
  • відновлення функції органів
  • антиалергічну
  • заспокійливе

Термальна мінеральна вода Закарпаття “Теплиця” надходить майже з кілометрової глибини і має на виході температуру 39ºЗ.

В результаті досліджень, проведених Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (Укрнді МриК, р. Одеса) визначено, що за хімічним складом це – вуглекисла борна бромна кремнієва залозиста хлоридно-натрієва вода слабокисла з високим ступенем мінералізації.

 

ХІМІЧНА ФОРМУЛА ТЕРМАЛЬНОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ:

вуглекисла борна бромна кремнієва залізиста хлоридно натрієва високої мінералізації

 

 

При загальній мінералізації води 44,5-47,4 г/дм3 вміст основних катіонів і аніонів термальна вода Закарпаття “Теплиця” становить:

Гідрокарбонати 1482 мг/дм3
Сульфати 9,6 мг/дм3
Хлориди 26270 мг/дм3
Натрій – калій 14724 мг/дм3
Магній 656,6 мг/дм3
Кальцій 1480 мг/дм3
Вуглекислий газ 1080,4 мг/дм3
Залізо 20 мг/дм3
Ортоборная кислота 170 мг/дм3
Мета кремнієва кислота 67,91 мг/дм3
Йод 3,17 мг/дм3
Бром 53,44 мг/дм3

Санаторій "Теплиця"

Мінеральна вода Закарпаття, “Олегівська”, надходить з іншого природного джерела, відноситься до типу гідрокарбонатних натрієво-кальцієвих слабомінералізованих вод.

На підставі досліджень і тестових випробувань тремальных вод Закарпаття, проведених науковцями Інституту, підібрані оптимальні пропорції розведення термальної води слабомінералізованої для її використання в бальнеології.

Було проведено змішування термальною і мінеральної води в пропорції 1:1.

Змішана вода отримала назву – термальна мінеральна лікувальна вода «Теплиця».

Зовнішнє застосування мінеральної води Закарпаття в басейнах і ваннах має болезаспокійливий і протизапальний ефект при лікуванні водами захворювань суглобів; впливає заспокійливо на функціональний стан центральної нервової системи, посилює імунну систему організму, покращує обмінні процеси в організмі, нормалізує функціональний стан серцево-судинної системи у хворих з нейроциркуляторною дистонією гіпотонічного типу, артеріальною гіпертонією, ревматичними пороками серця; сприяє підвищенню пружності стінок венозних судин, поліпшенню відтоку крові з кінцівок з венозним застоєм.

Механізм дії термальної води: через шкіру, яка має такі функції, як дихальна, видільна, всмоктувальна, теплообмінна проникає багато елементів (Na, Cl, I, Br, B) і з цим пов’язаний механізм дії термальних вод. Під час процедури частина солей всмоктується в шкіру, а частина відкладається на ній, утворюючи «сольовий плащ», що викликає подразнення нервових рецепторів. Сольовий наліт зберігається декілька годин після застосування термальної води.

ПОКАЗАННЯ ДО ЗОВНІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ ТЕРМАЛЬНОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ

Захворювання опорно-рухового апарату:

Артрити, поліартрити (за винятком туберкульозних); анкілозуючий спондилоартрит; спондилоартроз; спондильоз; патологічні рубцеві утворення; контрактури артрогенні, остеогенні, рубцеві, нейрогенні, які не впливають на самостійне пересування хворих; стан після ендопротезування великих суглобів; ревматоїдний артрит I ст. активності; остеохондроз хребта з радикулярним синдромом і без нього; наслідки переломів суглобів і кісток; міозити; періартриту.

Захворювання периферичної нервової системи:

В стадії ремісії радикуліти; плексити; неврити; поліневрити; посттравматичні ураження нервових корінців, периферичних нервів.

Захворювання периферичних судин:

Облітеруючий ендартеріїт І-ІІ ст.; облітеруючий атеросклероз без виразок і гангрени; хвороба Рейно; варикозна хвороба без тромбофлебіту і трофічних порушень.

Серцево-судинні захворювання:

Гіпертонічна хвороба І-ІІ ст. без кризового перебігу, ХНК не вище I ст.; гіпотонічна хвороба; нейроциркуляторна дистонія; ішемічна хвороба серця, стенокардія напруження І-ІІ ФК, ХНК не вище і ст.; кардіосклероз, атеросклеротичний та постмиокардический, ХНК не вище I ст.

Захворювання верхніх дихальних шляхів:

Хронічні трахеїти, бронхіти, синусити, фарингіти, ларингіт.

Захворювання ендокринної системи та обміну речовин:

Цукровий діабет легкого ступеня; гіпертиреоз легкого ступеня; аліментарне ожиріння; подагра, сечокислий діатез.

Протипоказання:

Всі гострі захворювання; хронічні в стадії загострення; онкологічні, гематологічні захворювання; туберкульоз (всі форми); декомпенсовані стани всіх органів і систем; інфекційні захворювання; посттравматичний синдром не раніше 3-х місяців після травми; варикозна хвороба до 1 року після гострого тромбофлебіту; ревматоїдний артрит ІІ-ІІІ ст.; сильний больовий синдром; гіпертонічна хвороба ІІб-ІІІ ст.; нестабільна стенокардія, стенокардія напруги ІІІ-ІV ФК; цироз печінки.

 

Цілющі мінеральні та термальні води санаторію «Теплиця» – це природний еліксир здоров’я та молодості. Про їх високу ефективність відомо з давніх-давен.

У нас Ви можете відчути переваги саме басейнів з термальною та мінеральною водами. Також до ваших послуг гідробокси та ванни на основі наших вод.

Ми працюємо цілорічно. Для Вашого комфорту медичні процедури відпускаються без вихідних.

У святкові дні ( Різдво і Великдень) працює тільки термальний та мінеральний басейн.

Згідно з рекомендаціями МОЗ  України, курс оздоровлення має складати від 14 до 21 дня, з періодичністю один раз на 6-12 місяців, що дозволить досягти тривалої та стійкої ремісії.

Тож не баріться!

Приїздіть і переконайтеся, що молодість та здоров’я можна і треба зберегти.