Мінеральна вода «Боржавська»

Це питна мінеральна вода, що надходить зі свердловини № 3 (1П), розташованої в селі Довгому Іршавського району Закарпатської області. За хімічним складом вода – борна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва маломінералізована. В ній дотримується природний баланс макро- і мікроелементів, який являє собою «золоту пропорцію» мінералів для організму і відбивається хімічною формулою:

Під час проведення комплексних наукових досліджень за програмою співпраці санаторію «Боржава» з Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (м.Одеса) виявлено, що курсовий внутрішній прийом мінеральної води «Боржавська» реалізує такі клінічні ефекти, як: спазмолітичну, протизапальну, знеболюючий, холеретичний (жовчогінний), сечогінний, нефропротекторное, а також сприяє зменшенню проявів диспептичного і астеновегетативного синдромів.

Результати досліджень лікувальних властивостей мінеральної води «Боржавська» узагальнені колективом лікарів санаторіїв «Боржава» (головний лікар, к.м.н. Ю. І. Андріяшек), «Теплиця» (головний лікар Н. І. Гриценко, лікар-фізіотерапевт Н. М. Сеньків) спільно з вченими УкрНДІ МРіК (к.м.н. А. А. Крокос) в статті «Медико-біологічна оцінка якості та цінності мінеральних вод свердловини № 3 (1П) села Довге Іршавського району Закарпатської області», опублікованій в науково-практичному журналі «Медична реабілітація, курортологія, фізіотерапія» в № 3 (55) за 2008 рік (С.35-36)).

Показання до питного застосування мінеральної води «Боржавська»: хронічний коліт і синдром роздратованого кишечника, хронічні холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічний пієлонефрит, сечокам’яна хвороба.
Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення.

Тривалість курсу лікування мінеральною водою «Боржавська» становить 21 день.