https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2015/05/terrenkury-1.jpg

Теренкури і прогулянки в санаторії «Теплиця»

В санаторії «Теплиця» кожен захід, кожна процедура проводиться зі знанням справи, з душею і любов’ю. Так теренкури і прогулянки перетворилися у своєрідну подорож, корисне для душі і організму. Під час прогулянок можна насолодитися красою навколишнього пейзажу : буки, граби, дуби, берізки, гірські трави, що покривають таємничу Чорну гору, почути легенди про таємниці Чорної гори, дізнатися, чим відрізняється бук від граба, доторкнуться до 300 -500 річним дубам, набираючись сили і енергії, побачити долину гірської річки Тиси та Румунські гори.

Що ж таке теренкури і яке їх значення?

Терренку́р (від фр. terrain — місцевість і ньому. Kur — лікування) — метод санаторно-курортного лікування, що передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді пішохідних прогулянок, сходжень у гористій місцевості за певним, розмічених маршрутах. Теренкур розвиває витривалість, покращує роботу серцево-судинної системи та органів дихання, стимулює обмін речовин, нервову активність. Теренкур рекомендується при хворобах обміну (ожиріння, цукровий діабет), при захворюваннях органів дихання (специфічного і неспецифічного походження), при поліартритах в хронічній стадії, а також, при явищах загальної слабкості з метою оздоровлення хворого, зміцнення і розвитку функціональної пристосованості хворого до зростаючим навантаженням. Дозовані сходження показані при деяких травматичних пошкодженнях, переважно нижніх кінцівок.

Прогулянки є прекрасним засобом оздоровлення людини. Прогулянки широко показані при хворобах обміну речовин (ожиріння, подагра, діабет), при поліартритах і спондилоартритах (в хронічному стані), при зниженні функції серцево-судинної системи, захворюваннях органів дихання, після перенесених різних оперативних втручань, травматичних ушкоджень нижніх кінцівок, а також з профілактичною метою, особливо щодо працівників розумової праці.

Особлива цінність прогулянок, проводяться в природних умовах, виражається у їх вплив на нервово-психічну сферу людини. Процес пересування під час прогулянок, споглядання і спостереження за красою природи, шум лісу, дзюрчання гірського струмочка викликають позитивні емоції.

Прогулянки успішно застосовуються в умовах курортного лікування санаторію «Теплиця». Для цієї мети добре використовується місцевий природний ландшафт.

Теренкур, прогулянки, пішохідний туризм як методи відновної терапії відіграють велику роль у санаторному лікуванні.

Використання даної форми лікувальної фізкультури в умовах нашого санаторію сприяє не тільки великим успіху медичної реабілітації, але і дозволяє залучити більшу кількість туристів і відпочиваючих, які віддають перевагу активний відпочинок.

Не пропустіть можливість відвідати пішохідні прогулянки разом з санаторієм «Теплиця»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *