https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/oNRlmgLXcHMl.jpg

Скипидарні ванни. Лікування: живичним скипидаром

Зовсім недавно, в нашому санаторії з’явилася нова процедура бальнеологічна – скипидарні ванни, в якій використовується скипидар живичний.

Що таке скипидар?

Скипидар – це продукт рослинного походження, тобто натуральне речовина, що міститься в смолі хвойних дерев.  Смола – живиця є натуральним і ефективним засобом при лікуванні багатьох захворювань. Про цілющі властивості смоли знали ще в Стародавньому Єгипті та Китаї. Неоціненний внесок у вивчення властивості скипидару зробив А. С. Залманов. Саме, завдяки Залманову, скипидарні ванни стали використовувати в санаторно-курортних закладах в лікувальних цілях. Для  скипидарних ванн застосовують білу емульсію або жовтий розчин, у складі яких – живичний скипидар.

Як діє скипидар?

Якщо використовувати скипидар зовнішньо, то він буде впливати на шкіру, подразнюючи нервові закінчення. Терпентины, вхідні до складу скипидару, надають знеболюючий ефект, що полегшує перебіг захворювань неврологічного характеру та опорно-рухового апарату. Ще скипидар використовують як антисептичний і протизапальний засіб. Також скипидар надає стимулюючу дію на секрецію. Регулярно приймаючи скипидарні ванни, можна поліпшити живлення тканин, а також вивести токсичні речовини з клітин орагнизма. При цьому активізуються функції нервової, ендокринної та імунної систем, поліпшується обмін речовин.

Показання до застосування скипидарні ванни:

 Скипидарні ванни можуть надавати лікувальну дію при різних видах порушень в організмі людини.

  • захворювання опорно-рухової системи ( артрит, артроз, деформуючий остеоартроз, радикуліт, спондильоз, остеохондроз, парези, остеомієліт в стадії ремісії,паралічі, ревматизм, м’язова атрофія, анкілоз суглобів, остеопороз, подагра).
  • захворювання сечостатевої системи (пієлонефрит, гломерулонефрит, простатит, уретрит, цистит, аднексит);
  • серцево – судинні захворювання (вегето-судинна дистонія, атеросклеротичні зміни, хвороба Рейно, гіпотензія);
  • хвороби органів дихання, печінки і жовчного міхура; ожиріння; неврологічні захворювання; цукровий діабет; хвороби органів травлення; шкірні, інфекційні, гінекологічні захворювання.

Протипоказання до застосування скипидарних ванн:

  • загальні протипоказання до застосування теплових процедур;
  • алкогольне сп’яніння;
  • онкологічні захворювання, виразки;
  • важка середечная недостатність, інсульт, порушення ритму серця;
  • відкрита форма туберкульозу;
  • вагітність.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *