https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/photo_2018-07-05_09-38-24.jpg

Осіннє загострення артриту: як позбутися від болю

При наявності хронічного артриту осінь може стати вельми неприємною порою року незважаючи на всю свою красу. Медична статистика запевняє, що наступ осінніх холодів супроводжується піком відвідуваності клінік зі скаргами на загострення болю в суглобах, появою припухлості на цих ділянках і виникнення почервоніння – саме так проявляється себе артрит. Чому неприємні відчуття з’являються саме в цей період і як боротися з проблемою?

Три причини загострення артриту

Для того, щоб загостритися, хронічного артриту не потрібно величезної кількості чинників, досить наявності всього трьох причин, щоб в черговий раз зіткнутися з малоприємними симптомами:

  • Переохолодження. Період між змінами сезонів небезпечний своєю непередбачуваністю. Тепла погода змінюється пронизливим вітром, при цьому далеко не завжди вдається вгадати з екіпіровкою. Кінцевий результат – одягання не по погоді, застуди і запальні процеси, що протікають на тлі ослабленою імунного захисту, в тому числі і в суглобах.
  • Травми в результаті падінь. Ну і що, що осінь? Температура може впасти і до нуля, звідси ожеледь – і падіння з різними ушкодженнями, від забитих місць і надірваних зв’язок до переломів. А це ризик загострення хронічних патологій або «фора» для хвороби на майбутнє, коли артрит дасть про себе знати. І від такого різновиду патології не застраховані навіть молоді люди.
  • Малорухливий спосіб життя. Навіть якщо за своєю природою ви людина активна, в холодний період фізична діяльність помітно знижена, враховуючи довготривалість негоди, короткий світловий день і ожеледь. Неможливість звичних активних дій призводить до ослаблення м’язів, які підтримують суглоби, знімаючи при цьому навантаження з нього. В результаті істотно підвищується ризик утворення мікротравм хрящової тканини суглобів навіть при звичайних діях – прибирання квартири, приготуванні їжі і в походах в магазин.

Важливо. Ряд медиків дотримуються думки, що чимала частина осінніх загострень виникає на тлі стресів через постійні зміни метеоумов і біоритмів, порушення яких веде до зниження тонусу і негативно впливає на системи, органи і суглоби в тому числі.

Як впоратися з хворобою

Знаючи, в результаті чого може виникати загострення, можна вживати превентивних заходів – переглянути свій гардероб і звички, утеплятися з самого ранку або брати з собою додаткові предмети одягу. Хворі суглоби і стопи завжди повинні бути в теплі – якщо мерзнуть останні, вся імунна система піддається струсу.

Те ж правило відноситься і до взуття – при ожеледі вибір повинен бути більш ретельним і в сторону стійкої неслизької підошви. Хода на слизьких ділянках повинна бути неквапливою, обережною, при трохи зігнутих колінах.

Бажано знизити фізичні навантаження, обмежити підйом тягарів, зайнятися власною вагою – при його надлишку на суглоби припадає велике навантаження.

Саме лікування засноване на зняттю запалення і болю із застосуванням лікарських препаратів і фізіотерапевтичних заходів. Відмінною допомогою стане відвідування термальних і мінеральних джерел в закарпатському санаторії Теплиця. Лікувальні води добре справляються із захворюваннями опорно-рухового апарату – не тільки артритами і поліартритами різної етіології, а й запальними процесами в хребетному відділі, дегенеративно-дистрофічними патологіями хребців і суглобів, хвороби м’язів. Гарні цілющі ванни і після пошкоджень суглобів і м’язів.

Народні рецепти також здатні надати підтримку організму при хронічному артриті в осінній період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *