https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/RYTTqAsSfrPX.jpg
01.03.2019
НОРДИЧЕСКАЯ ХОДЬБА  в санатории «Теплица»

В санаторії «Теплиця» успішно застосовують новітні розробки з лікування опорно-рухового апарату, одна з них – «NORDIC WALKING» – НОРДИЧНА ХОДЬБА – ПІВНІЧНА ХОДЬБА. 

Нордична ходьба (NORDIC WALKING) – новітня розробка з лікування опорно-рухового апарату. Новий вид фітнесу для тих, хто прагне зробити фізичну активність максимально ефективної для здоров’я. Систематичні заняття сприяють поліпшенню фізичного стану організму, підвищують імунітет і загальну витривалість, зміцнюють м’язи і підтримують їх у тонусі. 

   

Нордична ходьба – це новий і досить ефективний вид фітнесу.. Ходьба з кийками – це новий вид фітнесу для тих, хто прагне зробити фізичну активність небанальною, максимально ефективної для здоров’я.  При нордичної ходьби використовуються спеціальні полегшені лижні палиці з гумовими наконечниками для кращої опори. Лижний спорт завжди вважався найбільш швидким і ефективним способом скинути зайві калорії, а також натренувати своє серце, адже ні для кого не секрет, що при катанні на лижах задіяні всі групи м’язів, і навантаження рівномірно розподіляється по всьому тілу. 

Механізм дії. 

1) При ходьбі і бігу підтюпцем недостатньо працюють м’язи верхньої половини тіла. Лижні палиці дозволяють під час ходьби вправляти весь організм, а не тільки м’язи ніг. Управління лижними палицями разом з ходьбою в швидкому темпі дозволяє задіяти до 90% м’язів нашого тіла. 

2) Це хороша вправа, яка збільшує витрати енергії на 20-40% порівняно зі звичайною ходьбою. Нордична ходьба збільшує максимальне споживання кисню на 20-25 відсотків, будучи при цьому на 45 відсотків ефективніше, ніж звичайна ходьба. 

3) Завдяки використанню палиць, пульс збільшується, в середньому, на 10-15 відсотків по відношенню до звичайній ходьбі. Спалюється близько 450 калорій на годину, що набагато більше, ніж при ходьбі без палиць. 

4) Північна ходьба знімає напругу шиї і плечей при остеохондрозі, пробеспечивается хороше навантаження на м’язи корпусу і шийно-плечової апарат. 

5) Знижується навантаження на ноги, не перевантажуються суглоби і коліна, що особливо важливо для людей, що страждають захворюваннями суглобів, ревматизм. 

6) Лижні палиці також підвищують стійкість при швидкому русі. 

7) Тренуються витримка, сила, рухливість, координація рухів, але не швидкість. 

8) Під час зупинок на шляху палиці використовуються для вправ на розтяжку і дихальних вправ.

    

Лікувальні ефекти. Систематичні заняття нордичної ходьбою сприяють поліпшенню фізичного стану організму, підвищують імунітет і загальну витривалість, зміцнюють м’язи і підтримують їх у тонусі. Знижують ризик розвитку вікових порушень обміну речовин, у тому числі захищають жінок від остеопорозу, сприяючи підвищенню щільності кісткових тканин, так як при помірних фізичних навантаженнях зростає здатність організму засвоювати кальцій. 

Нордична ходьба тренує серцево-судинну систему, стимулює кровообіг і роботу внутрішніх органів, знижує рівень холестерину в крові і запобігає розвитку захворювань судин, скорочує ризик виникнення серцево-судинної патології (інфаркту), уповільнює процеси старіння організму. Покращує стан шкіри – завдяки тренувань на свіжому повітрі клітини інтенсивніше насичуються киснем і ефективніше очищаються від токсинів. 

Регулярні заняття північної ходьбою підвищують рівень метаболізму в організмі, а він визначає швидкість спалювання жирів, дозволяють позбавитися від зайвих кілограмів і не набрати їх знову. 

Заняття нордичної ходьбою підвищують стресостійкість організму, ритмічно повторювані рухи, свіже повітря постійно змінюються пейзажі чудово заспокоюють і допомагають зняти наслідки стресу. 

Свідчення остеохондроз шийно-грудного відділу хребта, захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні та дихальні захворювання. 

Протипоказання:: тяжкі захворювання серця, інфекційні хвороби, захворювання внутрішніх органів у стадії загострення, стан загального нездужання.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *