https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/9dgtdSVy7fce.jpg

18.02.2019

КЛІМАТОЛІКУВАННЯ В САНАТОРІЇ «ТЕПЛИЦЯ»

«Людина – дитя природи і лікувати його потрібно природними факторами»

Гіппократ

М’який клімат і неповторна природа Закарпаття створюють прекрасні умови для проведення кліматолікування в кліматобальнеологічному багатопрофільному санаторії «Теплиця» розташованому на території урочища Теплиця (48°10′ пн. ш., 23°03′ сх. д.), в південній частині Закарпатської області. Дуга Карпатських гір захищає курорт з півночі від холодних повітряних мас і формує помірно-континентальний клімат. Теплий мікроклімат пояснюється близькістю до земної поверхні гарячих термальних вод, і піднесеним рельєфом навколишнього санаторій місцевості – пагорбами і відрогами Чорної гори, колись колишньої вулканом. Заповідні листяні ліси, розташовані в околицях санаторію створюють чистий свіжий повітряний потік, наповнений киснем, фітонцидами і ароматами трав.

Цілодобова аеротерапія в санаторії «Теплиця» – постійна дія чистого свіжого повітря на організм. Рекомендується якомога більший час, починаючи з ранкової гігієнічної гімнастики і закінчуючи вечірнім променадом, проводити на відкритому повітрі, що підвищує насичення нашого організму киснем. Повітряні ванни – дія свіжого прохолодного повітря на оголену шкіру. Це особливо важливо в наш час, коли майже весь час люди проводять у так званому «клімат приміщень» і «підодежному кліматі»  і перестають реагувати на зміни зовнішнього середовища. Під час прийому повних повітряних або напівванн (роздягнувшись до пояса) дратуються холодові рецептори шкіри, активується шкірне дихання і терморегуляція, в результаті чого відбувається підвищення імунітету і загартовування організму. Ранок – це найкращий час для прийому повітряних ванн у поєднанні з ранковою гігієнічною гімнастикою. Влітку повітряні ванни тривають від 30 хвилин (щадний режим) до 2 годин (тренує режим).

Сонячні ванни – лікувальний вплив сонячних променів на повністю або часткового оголеного людини. Кращий метод – це засмага в ранкові години до 10.00, коли світло, відбиваючись від небосхилу, очищається від коротких ультрафіолетових променів і набуває найбільш цілющі властивості. Під дією сонячних променів в організмі підвищується вироблення вітаміну «Д», підвищується загальна працездатність, опірність до інфекцій і зовнішніх несприятливих факторів. Сонячні ванни є потужним засобом профілактики і лікування захворювань.

За період перебування в санаторії «Теплиця» не можна переходити межу між здоров’ям, яке дарує Сонце і хворобами, якими воно нагороджує тих, хто занадто довгий час проводить під прямими променями, особливо в полуденний час. Тому рекомендується приймати сонячні ванни вранці до 11 години та після обіду до 16 годин, при загальній тривалості від 15 хвилин (щадний режим) до 30 хвилин (тренує режим).

Через кілька днів, відпочивши від дороги, при хорошому самопочутті можна переходити на щадно-тренує режим з помірними фізичними навантаженнями. З включенням лікувальної гімнастики і теренкуру №2.        В кліматолікуванні необхідно дотримуватися певні правила і враховувати поступове підвищення тривалості процедур. Так, вперше 2-3 дні приїзду в санаторій «Теплиця» відбувається процес акліматизації, тобто звикання до нового клімату, що вимагає додаткових енергетичних витрат організму. Тому в цей період необхідний щадний режим з обмеженням рухової активності, таких як екскурсії і великих фізичних навантажень. Проводяться тільки ранкова гігієнічна гімнастика з повітряними ваннами, сонячні ванни і теренкур №1.

Основний лікувальний режим, що тренує, розпочинається не раніше ніж з 5-го дня перебування в санаторії і передбачає збільшення фізичних навантажень, тривалості пішохідних прогулянок – теренкур №3 та участь в екскурсіях.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *