https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/izobrazhenie_viber_2022-05-11_09-36-18-438.jpg

27.12.2018

 Галотерапія в санаторії «Теплиця». Штучний  мікроклімат соляних печер

  Галотерапія  в санаторії «Теплиця» – це один з високоефективних, немедикаментозних методів реабілітації та лікування хворих з патологією дихальних шляхів, центральної нервової системи, органів кровообігу.

   Галотерапія заснована на давно відомому методі лікування – спелеотерапії, яка полягає в перебуванні хворого в природному (карстової) соляній печері.

                 

Здавна монахи поміщали хворих із проблемами дихання у соляні печери. Там же вони ударами подрібнювали сталактити. Результатом була соляний пил, яку хворі вдихали, отримуючи явне поліпшення здоров’я.

  Досвід застосування галотерапії  у практичній медицині підтвердив високу ефективність штучного галоаэрозоля, створюваного в приміщеннях.

Лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту,  обструктивного бронхіту, хронічного гаймориту та інших синуситів, сезонної алергії (полінозу), алергійного і вазомоторного риніту в умовах галокамери достатньо ефективно, що переконливо доведено, науково обгрунтовано, підтверджено практичним досвідом роботи і зараз вже не обговорюється. Позитивні результати лікування відмічені у 80% хворих (95%дітей) з різними варіантами бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гострого бронхіту з рецидивуючим і тривалим перебігом, з захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

Галотерапія достовірно знижує бронхіальне опір у хворих бронхіальною астмою та хронічним обструктивним бронхітом. Результати досліджень свідчать про позитивний вплив соляного лікування на стан гуморального і клітинного імунітету у хворих на бронхіальну астму.

Галотерапія покращує реологічні властивості бронхіального вмісту, сприяє нормалізації мукоциліарного кліренсу. Аерозоль натрію хлориду відновлює кількість натрію хлориду в бронхіальному секреті до рівня, необхідного для нормального функціонування миготливого епітелію бронхів.

 Галокамера ( галокабинет) – спеціально обладнане приміщення, де розташовуються в зручних кріслах пацієнти. На підлогу приміщення насипається спеціальне сольове покриття, є буферною ємністю по відношенню до атмосферної вологи і сприяє підтриманню асептичних умов середовища. Створюються умови соляної печери (спелеошахти),  так звана лікувальна середовище, насичене сухим аерозолем хлориду натрію з переважанням (до 90%) дрібних частинок (0,5-5 мкм), які, проникаючи в самі глибокі відділи дихальних шляхів, чинять дію на відновлення функції бронхів і зовнішнього дихання.

Застосування керованого мікроклімату і використання  різних режимів лікувальних концентрацій сольового аерозолю дозволяє ефективно використовувати метод для лікування всіх форм бронхолегеневих патологій, патології ЛОР-органів, шкірних і алергічних захворювань, надавати допомогу хворим з супутньою серцево-судинною та ендокринною патологією, в дитячому і літньому віці. Галоаэрозоль стимулює захисні механізми дихальних шляхів, має муколитическим, бронходренирующим, протизапальну,  иммуномоделлирующим дією. Перебування в галокамері стабілізує вегетативну нервову систему, робить позитивний психоемоційний вплив.

У пацієнтів з бронхіальною астмою галотерапія  сприяє подовженню періоду ремісії.

       Метод  галотерапії безпечний, поєднується з іншими фізіотерапевтичними і немедикаментозними методами. Вікового обмеження не має.

Галотерапія допомагає відновлювати захисні функції шкіри, зменшує запалення.

 Галотерапія  сприяє відділенню мокротиння з бронхів, знімає роздратування.

Галотерапія має  підсушують, дезинфікуючим ефектом,  покращує стан шкіри, допомагає при юнацької вугрової висипки, алергічних проявах, екземі, дерматитах і навіть псоріазі в стадії ремісії.

Галотерапія  зміцнює нервову систему, покращує сон, знімає стрес.

                             Основні показання до застосування галотерапії: 

Відновна терапія і реабілітація:

– Хвороби органів дихання: гострий, рецидивуючий бронхіт, пневмонія, хронічний необструктивний і обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, бронхоектази, муковісцидоз, респіраторний аллергоз;

– ЛОР-патологія: вазомоторний та алергічний риніт, аденоїдит, риносинусопатия, синусити, фарингіти;

– Патологія шкірних покривів: атопічний дерматоз, нейродерміт, псоріаз, екзема, гіперсекреція сальних залоз, гнійничкові ураження шкіри, вугрі;

– Зміцнення загальної імунної захисту і підвищення неспецифічної резистентності;

– Профілактика частих ГРВІ та ГРЗ;

– Психо-емоційне напруження;

– Сезонна депресія;

– Поєднана серцево-судинна патологія.

Галогигиена:

– Куріння, вплив полютантів, поліноз;

– Вугрова хвороба (акне); целюліт; в’яне шкіра; захворювання волосся, профілактика старіння.

 Таким чином, наукові спостереження та клінічний досвід застосування керованого мікроклімату галокамери продемонстрували позитивний вплив цього методу у дорослих і дітей на стан дихальної, серцево-судинної, імунної, ендокринної, нервової систем, шкіри, психоемоційний стан.

        До числа основних протипоказань належать: загострення захворювання, гострі вірусні інфекції, кровохаркання, гострі і хронічні захворювання нирок, новоутворення.

       Фактори, що обумовлюють переваги методу галотерапії

У спелеотерапії немає побічних ефектів, тому її можна   використовувати для лікування  всіх людей, у тому числі маленьких дітей і вагітних жінок

Науково обґрунтована високоефективна оздоровча та медична технологія

Висока ефективність оздоровлення і лікування (до 95-99%)

Натуральний метод оздоровлення і лікування з використанням природних факторів

Зменшення медикаментозного навантаження і, найчастіше, подальша відміна лікарських препаратів

Активація механізмів захисту організму і підвищення рівня та резервів здоров’я

Поєднання з іншими фізіотерапевтичними і натуротерапевтическими методами

Використання у дітей та дорослих

Хороша індивідуальна переносимість

Позитивний психоемоційний ефект

Безпека, комфортність.

  Курс галотерапії складається з 12-25 щоденних сеансів тривалістю 30-60минут. Сеанси супроводжуються спокійною музикою. Для досягнення лікувального ефекту рекомендується пройти не менше 10 сеансів щодня або через день.

              

       

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *