Захопливі екскурсійні програми в санаторії «Теплиця»

Успішне лікування неможливе без позитивних емоцій і нових, яскравих вражень. Адміністрація санаторію «Теплиця» в Виноградові потурбувалася про приємне проведення вільного часу своїх відпочивальників, в оточенні неповторних закарпатських краєвидів, багатого історичного спадку та місцевого колориту.

Крім якісної програми оздоровлення, Ви можете насолоджуватися екскурсіями по найцікавіших місцях регіону в будь-яку пору року.

Іршавщина – серце Закарпаття

Іршавський район Закарпатської області – сусідній з Виноградівським.

Краса гір і рівнин, унікальні старовинні цінності, споконвічні національні традиції завжди приваблювали туристів. Кожен, хто мандрував цими мальовничими місцями не міг залишитися байдужим до них.

Ви будете в захваті від краси жасминових посадок і захмелілі від їхнього аромату в період цвітіння.

Зможете відвідати діючий музей млина-кузні «Гамора», який заснований ще до XVII століття в селі Лисичево, що на сьогодні працює завдяки місцевим підприємцям, які відновили його після повені в 1998 році. В останні дні червня в музеї щорічно проводяться етнофестивалі музики та ковальського мистецтва.

А скільки захоплення викликає дивовижний геологічний заповідник «Зачарована долина», що знаходиться на південних схилах гірського хребта. Скелі з антрацитових порід каменю утворюють фантастичні форми, які нагадують руїни замків, дерева, тварин (Соколята, Верблюд-велетень).

Пропонуємо відвідати і святі місця Іршавського району, його старовинні монастирі та храми, місце явлення Богородиці в ур. Джублик, що допомагає відновити душевну рівновагу і набратися сил.

Легенда Карпат – озеро Синевир

Синевир – найбільше гірське озеро, яке часто називають «морським оком». Воно наче оповите старовинними переказами та казками. Туристи не тільки з України, а й з усієї Європи прагнуть насолодитися його блакитними хвилями, помилуватися ялиною і напитися цим чистим гірським повітрям. Озеро настільки глибоке (24 м), що навіть в найспекотнішу погоду вода не прогрівається.
Екскурсійна програма включає похід навколо озера по екологічній стежці, можливість спробувати верховинську кухню в одній з колиб, відвідування пам’ятника «Сльози любові», поява якого тісно пов’язана з виникненням озера Синевир, за мотивами стародавньої легенди.

Долина нарцисів – жива легенда Закарпаття

Один раз в рік в урочищі Кіреші, між річками Тиса і Хустець відбувається справжнє диво – на зеленому оксамиті трав долини сходять мільйони маленьких білих зірочок – нарцисів. Вони, ніби легким квітковим туманом, вкривають підніжжя карпатських гір.
Дикий вузьколистий нарцис, занесений до Червоної книги, насправді є високогірною рослиною. На думку вчених, його поява в долині пов’язана з Льодовиковим періодом, коли разом з величезним пластом землі опустилися і родючі породи, що дозволило нарцисам акліматизуватися в підніжжі гори.
Масове цвітіння нарцисів триває з кінця квітня до середини травня.

Річанське лісництво – куточок «тихого» полювання

Уздовж селища Довге, Іршавського району знаходиться тихий, затишний куточок дикої природи з форелевим господарством. Любителі активного відпочинку на природі на все життя запам’ятають риболовлю і приготування форелі на свіжому повітрі, з смачними угорськими приправами і паприкою. Поїдання такого дивовижного обіду – це найкраща гастрономічна пригода.
Екскурсія буде цікава як професійним рибалкам, так і новачкам. Як тільки вудка опиниться в руках, процес захоплює всіх. Практично ніхто не залишається без улову, а любителі похвалитися трофеями навіть можуть забрати форель з собою.

Межигір’я – сакральне місце верховинського краю

Водоcпад Шипіт зачаровує погляд своє красою. Милуватися ним можна в будь-яку пору року, навіть взимку, коли круті скелі ховаються під снігом.
На північних схилах полонини Боржави, де розкинулася гора Гемба, можна почути шалене ревіння водних потоків, які вказують на розташування Шипоту. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу, що не впливає на красу пейзажу.
Біля Шипоту організовують фестивалі субкультур, які навіть згадувалися в романі Любка Дереша «Трохи пітьми».

У ніч на Івана Купала, з 6 на 7 червня проводиться грандіозне святкування з усіма традиційними язичницькими елементами і місцевим колоритом. Існує легенда, яка свідчить, що якщо в купальську ніч пара почує шепіт двох закоханих, то все життя буде насолоджуватися взаємною любов’ю.

Екскурсійний тур по Мармарощині

Мараморош – древній історико-географічний край, який знаходиться на лівому березі річки Тиса. Перші згадки про нього датуються початком XI століття. На сьогодні – це не тільки колоритний фольклор румунів і українців, гірські ландшафти і лісові пейзажі. У екскурсійний тур також входять відвідини фетро-фільцевої фабрики в м.Хуст, оленевого господарства, центру лозоплетіння – села Іза.
Яскраві враження залишить візит на Селиську сироварню в селі Нижнє Селище. Ви зможете дізнатися про технології виробництва справжнього швейцарського сиру, відвідати святую святих сироварні – підвал, де він дозріває, поспілкуватися з працівниками, які проходили стажування в Швейцарії, а також придбати смачний сир.

Турул – тотемна тварина угорців

Виноградівський район багатий цікавою історією та різноманітними етнічними поселеннями. Дізнатися більше про угорську культуру і побут можна відвідавши місце битви повстанців куруців, в пам’ять про яких на гранітній основі підноситься на п’єдесталі фантастичний птах турул, що нагадує сокола або балабана.
Не залишить без емоцій і садиба графа Фогороші, яка тісно пов’язана з історією Угорщини, а також картинна галерея в с. Пийтерфолво, костели XIV століття.

Старовинне місто – Хуст

Місто Хуст має неймовірну історію і безліч культових місць, які варто відвідати. Однією з визначних пам’яток є руїни Хустського замку, які на початку XVIII століття захистили Карпатський край від татарської орди. Замкова гора, Хустський краєзнавчий музей, готична святиня – храм Святої Єлизавети, чеський квартал – це лише декілька з багатьох місць в місті, що можуть розповісти про його вікову історію.
На маршруті “Хуст – Іза – Н. Селище” Вас чекає: дегустація сирів в унікальній Селиський сироварні, виготовлених за швейцарською технологією.

Село Іза відомо на всю Україну і прилеглі країни, як місцевий центр «лозоплетіння». Згідно з історичними даними, народився цей народний промисел в кінці 19-го сторіччя. На початку двадцятого століття цим ремеслом займалося вже майже все село.
В програмі екскурсії також фетрова фабрика, оленяча ферма і Святомиколаївский монастир.

Ужгородський замок – привид любові та боротьби

Замок Білої Діви знаходиться в центрі міста Ужгород. Безліч таємниць приховує його старовинна архітектура. Підземні ходи з’єднані з іншими палацами Закарпаття, а вночі по порожніх кімнатах замку бродить самотній привид – шляхтянки Білої Діви, дочки графа Другета. Вона полюбила воєводу, який мріяв захопити замок, і видала йому сімейні таємниці. Батько вбив хлопця, а закохану дочку замурував в одну із замкових стін.
Зовні Ужгородський замок – нагадує оборонну фортецю, з фортифікаційними укріпленнями стінами до 3 м товщиною, в’язницею і кімнатами для тортур.
На сьогодні тут також знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей, музей народної архітектури та побуту.

Замок «Паланок» в Мукачево

Середньовічні стіни замку приховують безліч загадок і таємниць, які колись слугували неприступною фортецею, що захищала місцевих жителів від численних ворогів. Мукачево разом з замком знаходиться в історичній області, яка була частиною князівства Трансільванія, що так мальовничо описав ірландський письменник Брем Стокер в романі про графа Дракулу.
В екскурсійному турі ви зможете відвідати і замок Берегвар, резиденцію Шенборнів, вежі і стіни якого нагадують архітектуру лицарського роману чи древньої казки про відьом. Таку декорацію вміло використовували в радянському кіно при зніманні фільмів «Снігова королева» і «Сімнадцять миттєвостей весни».

Рахівщина – Гуцульський край – Центр Європи – Яблунецький перевал

Захоплююча екскурсійна програма, яка допоможе не тільки зануритися в історію, але і ближче пізнати географічні масштаби українських Карпат.
Тур розпочинається з відвідування музею «Сріберна Земля» в Грушеві Тячівського району, який організував в своєму будинку художник Василь Тегза. Більшість експонатів збиралися роками самим художником, на сьогодні музей носить його ім’я. Завдяки ентузіазму і самовідданості В.Тегзи, зібрана колекція з понад 5000 предметів побуту, одягу, релігійних експонатів, різних музичних інструментів, орнаментів і вишивок, картин і книг.
У селі Ділове Рахівського району встановлено геодезичний знак «Центр Європи»,

який ще в 1887 р визначили вчені з Відня. Тут також буде можливість відвідати музей-колибу старовинних приладів і оцінити смак гуцульських страв, а в музеї екології гір в Рахові дізнатися інформацію про Карпатські гори в екологічному розрізі.
В самому центрі Яблунецького перевалу знаходиться самобутній сувенірний ринок, але звернувши погляд вниз, вам відкриється чудовий вид на місто і найвищі гори, що обов’язково захопить дух.

Берегово – столиця закарпатських вин

Вуличками Берегово приємно прогулятися, розглядаючи старовинні будівлі. У місті знаходиться найстаріший кам’яний храм Закарпаття – Костел Воздвиження Святого Хреста, побудований ще за часів Київської Русі. У програму також входить відвідування музею Берегівщина та Ансамблю споруд графського двору ХVII століття.
Нові кулінарні враження ви відчуєте після частування смачними стравами не тільки закарпатської, але й угорської кухні, а також випробувавши вина: біле, червоне, солодке і сухе, класичне холодне і гаряче з підвалів місцевих виноробів.

Печера «Молочний камінь» – загадкова пам’ятка кам’яного віку

В програму екскурсійного туру входить відвідування стародавньої печери «Молочний камінь», довжиною понад 92 метри, яка і до цього дня зберігає сліди первісної людини.
Під час туристичної поїздки ви зможете побачити захоплюючий природний світ Угольського заповідника, дерев’яну церкву ХІV століття, святі місця Тячівського краю, а також скористатися моментом і за допомогою досвідченого інструктора спробувати себе у скелелазінні.

Невицький замок – Перечин – Лушмори

Туристичний маршрут по Перечинському районі принесе вам незабутні враження від купання в кельтських купелях з сірководневою водою, занурення в гірську річку, відвідування водоспадів Соловей і Партизан.
Не може не вразити своєю пишністю і напівзруйнований Невицький замок, оповитий містичними легендами. Руїни величного палацу знаходяться між селами Кам’яниця і Невицьке, вони можуть багато чого розповісти про історію цього краю. У зимовий період в замку проходить театралізоване свято весільних обрядів і традицій сватання. Поруч з ним також знаходиться і чудовий «Сад Вагнера» з неповторним фонтаном, який не замерзає навіть у зимову пору року.