СПА-ванни в санаторії Теплиця

З використанням м’якої природної гідрокарбонатної натрієво-кальцієвої слабомінералізованої води:

 • скипидарні ванни
 • сірчані ванни
 • каштанові ванни
 • дерматологічні ванни
 • ванни з ялівцем
 • ванни для м’язів і суглобів (саліцилати)
 • SPA-мінеральна ванна з бальзамом “Наноэль”

 В санаторії «Теплиця» виняткова увага приділяється бальнеології –  використання з лікувально-профілактичною метою мінеральних вод. На їх основі в оздоровниці готують різноманітні ванни: як класичні (йодобромні, хвойні, з додаванням ефірних олій і ін), так і засновані на новітніх наукових розробках.

Лікування ваннами (водолікування) було популярно в усі часи. Здавна людям було відомо, що шкіра – самий великий орган виділення шлаків, відповідно, з метою загального оздоровлення було необхідно знайти спосіб активізації її діяльності. Таким засобом, що стимулює видільну функцію шкіри, стали лікувальні ванни.

Чому ж ось уже багато століть поспіль приваблюють людей ванни?

Водолікування надає природне фізичний вплив на організм людини. Воно відрізняється від багатьох інших коштів, своєю доступністю, безпекою та ефективністю: при грамотному застосуванні води можна в повній мірі виправляти багато функціональні розлади, успішно боротися з хворобами і зберігати працездатність до глибокої
старості. Знаменита єгипетська цариця Клеопатра знала толк в косметичних ваннах, періодично занурюючи свою найясніше тіло то молоко, то в настої трав, то в ароматичні масла. Більшість з цих рецептів дійшли до наших днів. На щастя, у наш час для застосування їх на практиці зовсім не обов’язково володіти царським саном і великими коштами.

СПА-ванни з використанням м’якої природної гідрокарбонатної натрієво-кальцієвої слабомінералізованої води: ванільна ванна-джакузі «Афродіта», молочна ванна-джакузі «Клеопатра», винна ванна-джакузі «Казанова», ванна-джакузі з морськими водоростями «Нефертіті», мінеральна ванна з бальзамом “Наноэль”

Мінеральні ванни з бальзамом «БЕТАНЭЛЬ»

Одними з останніх ванн, впроваджені в лікувальну практику санаторієм «Теплиця», стали мінеральні ванни з використанням бальзаму «Betanell», в основу яких покладено «дует» гідромасажної ванни і бальзаму. Саме таке подвійне вплив дає дивовижні результати: механічна дія води (рух і тиск) покращує кровообіг в шкірі і посилює насичення шкіри бета-каротином і ефірними маслами.

Що нового  несе в собі бальзам для ванн «Betanell»?

У нашому бальзамі основною діючою речовиною є натуральний мікробіологічний  бета-каротин. За своїм природним властивостям він розчиняється тільки в оліях, тому в звичайному вигляді(масляний розчин) не придатний для використання у ваннах. Використовуючи нові технології, вдалося створити форму бета-каротину, повністю яка розчиняється у воді, що забезпечує рівномірний розподіл молекул бета-каротину у водному середовищі, і активне проникнення практично в усі шари шкіри людини. Вони проникають міжклітинними проміжками, через клітини епідермісу(крізь цитоплазматичну мембрану), через волосяні фолікули, вивідні протоки сальних і потових залоз.

Біологічна цінність бета-каротину визначається передусім двома властивостями: служити попередником вітаміну  А і виконувати функцію антиоксиданту.

Так, при частковому розщепленні в організмі людини , з 1 молекули бета-каротину Еобразуются 2 молекули вітаміну А. Вітамін А відіграє життєво важливу роль у забезпеченні фізіологічних функцій організму і підтримання здоров’я. Він контролює зір, процеси росту і розвитку організму, відновлення епітеліальних тканин, нормальна поведінка клітин та імунні реакції.  Вітамін А утворюється з нього ретиновая кислота здійснюють захист організму від канцерогенних впливів навколишнього середовища.

В якості природного антиоксиданту бета-каротин захищає організм від канцерогенної дії агресивних прооксидантів – активних форм кисню і вільних радикалів, утворюються в клітинах в процесі внутрішньоклітинного дихання і надходження в організм тютюнового диму, забрудненого повітря, компонентів їжі, що містить попередники вільних радикалів, некерованого перекисного окислення жирів при ослабленні антиоксидантної захисної захисту організму.

Бета-каротин пригнічує процеси передчасного старіння, знижує ризик серцево-судинних захворювань, ризик катаракти очі і багатьох інших хронічних захворювань, пов’язаних зі шкідливою дією прооксидантов.

Другим важливим компонентом бальзаму для ванн «Betanell» є ароматичні масла, дія яких добре вивчено:

Бактерицидну, бактеріостатичну, противірусну.

 • Протизапальна.
 • Косметичний (покращують стан шкіри, волосся, нігтів).
 • Протидіють білкової коагуляції, покращують  виведення «шлаків» і токсинів.
 • Стимулюють   регенераційні процеси.
 • Мають загальнозміцнюючу дію, нормалізують роботу центральної та вегетативної нервової системи.

Ванни з бальзамом «Betanell» відмінно заспокоюють(з маслом меліси, лаванди, валеріани) або, навпаки, тонізують(з маслом розмарину), знімають стреси(з маслом апельсина), надають антицелюлітний ефект(з маслом грейпфрута) і т. д., надають впевненості у своїх силах. Ванни благотворно впливають на весь організм і, крім лікувального, роблять виражений косметичний ефект, омолоджуючи і освіжаючи шкіру, відновлюючи її тургор і перешкоджаючи старінню.

Клінічна апробація бальзаму «Betanell» показала, що присутні в ньому бета-каротин і ароматичні масла  діють як синергісти, тобто підсилюють дію  один одного, забезпечуючи чудовий терапевтичний ефект.

Винна ванна «КАЗАНОВА»

Насичений винний колір та аромат вина перетворюють ванну процедуру в незабутню насолоду… Ця процедура заснована на використані різних видів виноградних вижимок, сусла, вин і масел. Поліфеноли, що містяться у винограді  є потужним антиоксидантом і мають велику цінність для шкіри. Вони здатні нейтралізувати шкідливий вплив вільних радикалів, тонізувати шкірні тканини і зняти стрес, наповнити шкіру світлом і бадьорістю, зберегти її молодість і еластичність. Багато косметичних засобів виготовляються на основі екстракту червоного винограду. У насінні і м’якоті виноградних зерен у міру дозрівання накопичуються поліфеноли, які є справжніми ліками від старіння. Адже потужна протидія вільним радикалам і здатність інгібувати такі ензими, як еластаза, колагеназа і гіалуронідаза, які захищають шкірні тканини від передчасного старіння.

Молочна ванна «КЛЕОПАТРА»

Ванни з молока пов’язують з ім’ям Клеопатри і вважають одним з кращих способів оздоровлення та підтримки молодості шкіри. Вони злегка відбілюють, живлять, зволожують шкіру, активізують обмін речовин і виведення токсинів. Молочна ванна використовується для покращення стану млявої і обвислої шкіри. Живильні компоненти нормалізують диссонанс речовин і компесують недостатність вітамінів.

Молочні ванни прекрасно переносяться чутливою, схильною до алергій шкірою, сприяють зняттю запалення.

Як еліксир краси для будь-якого типу шкіри, ці ванна стимулюють кровопостачання, зволожують і заспокоюють шкіру. Крім того, що міститься в молоці молочна кислота регулює рН-фактор і, таким чином, стабілізує захисний шар шкіри.

Молочна кислота багата альфа-гідроксикислоти, які стимулюють процес відділення мертвих клітин шкіри. Відповідно після прийняття молочної ванни з’являється місце для нових клітин – відбувається активний процес регенерації шкіри і глибоке очищення шкірного покриву. Крім того, молоко володіє цілим набором хімічних елементів і вітамінів, корисних не тільки для шкіри, але і для нервової системи.

Дрібний порошок взбивається шиплячими бульбашками води в шовковистий «молочний мус», перетворюється на біло-сніжне озеро, яке манить насолодитися спокоєм і догоджає тонким ароматом…

Ванна з морськими водоростями «НІФЕРТІТІ»

У царстві Краси морські водорості – одні з найдивовижніших рослин, за допомогою яких досягаються вражаючі результати в лікуванні таких захворювань, як: лупа, прищі, висипання, випадання волосся, целюліт; морські водорості незамінні і в тих випадках, коли потрібно відновити форму і зміцнити м’язи грудей, зменшити вагу або омолодити шкіру. Стародавні греки називали лікування морськими водоростями “таласотерапія” (“таласса” означає “море”, “терапія” – лікування”).

Певні елементи, що містяться в морських водоростях, допомагають шкірі засвоювати фосфор і кальцій, необхідні для оновлення клітин. Відповідно, шкіра краще чинить опір інфекціям, бореться проти власного старіння і краще зберігається. У морських водоростях містяться всі активні елементи, які входять до складу живої клітини, наприклад, азот, фосфор, сірка, кальцій, калій, магній. Завдяки акрилової кислоти, в морських водоростяхзнаходиться велика кількість бактеріальних та антибіотичних речовин.

Гарячі ванни з морськими водоростями мають певні переваги. Гаряча вода підвищує температуру тіла. Тіло відпочиває, звільняється від токсинів, що корисні речовини, що містяться в морських водоростях, проникають у шкіру. Підвищення температури тіла збільшує швидкість хімічних процесів, що відбуваються в організмі.

Ванни з морськими водоростями особливо рекомендуються людям, що страждають від таких активно поширилися останнім часом хвороб, як хронічна втома, ревматизм, анемія, передчасне старіння, ожиріння, целюліти.

З допомогою морських водоростей можна домогтися зниження ваги. Ванни з водоростей, які є в цьому випадку каталітичними реагентами (тобто речовинами, що ведуть до якихось змін), активно впливають на жирові відкладення.

Ванни з морськими водоростями підвищують життєвий тонус, знімають втому і напругу, надаючи, тим самим, сприятливий психологічний вплив, що важливо для успішного лікування.