https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/qikRfSViGkLZ.jpg

САУНА І САУНОЛІКУВАННЯ  В САНАТОРІЇ «ТЕПЛИЦЯ»

     

«Коли паришся – в цей день не старієш!»

 Сауна – це поєднане лікувальний вплив на організм сухого гарячого повітря, теплового випромінювання  розпечених каменів нагрівача і прохолодної води басейну

Сауна санаторію «Теплиця» складається з:

просторої роздягальні  і кімнати відпочинку;

термальної камери – потельную, обшитої з натуральним деревом пічкою-кам’янкою

на дровах

приміщення для охолодження тіла з басейном і душем.

Температура повітря в потельне від 75°С на нижній полиці до 95°С на верхній. Відносна вологість повітря 5-30%. Тепловий потік підсилюють рухом повітря натуральними березовими віниками при зрошенні водою розпечених каменів.

Механізм дії сауни в санаторії «Теплиця»: спазмолітичну, судинорозширювальну, бронхорозширюючу, протиалергічну, дегидратирующее, термоадаптивное, психорелаксирующее.

   Три основних періоду жаровоздушних процедур:

1)       період звикання до високої температури,

2)      період інтенсивного і глибокого прогрівання організму,

3)      період виходу з гіпертермічного стану.

Повторюване чергування високої температури з подальшим охолодженням у басейні з прісною водою покращує діяльність серцево-судинної, дихальної і нервової систем, водно-сольового балансу, обміну речовин, призводить до очищення шкіри і  організму від токсинів і шлаків. Зменшується набряклість тканин, підвищується еластичність шкіри. Гарячий і сухий повітря сауни розширює бронхи, зменшує продукцію мокротиння. Періодичні впливу тепла сауни і прохолодної води басейну  підвищують стійкість організму до простудних захворювань, підвищують імунітет.  Відбувається зниження маси тіла. Обсяг поту пропорційно збільшується із зростанням температури в потельне – до 2 літрів або 2% від ваги тіла! Всі зміни в організмі після сауни зникають через 4 години після процедури при вільному питному режимі і зберігаються більш тривалий час при його обмеження. Тому під час процедури рекомендується прийом рідини – фіточаю (нирковий, суглобової) або мінеральної води.

 Кожне відвідування сауни в санаторії «Теплиця» приносить позитивні емоції і створює відчуття надзвичайної свіжості і бадьорості!

 Методика: Після роздягання необхідно прийняти теплий душ, причому голову не мочити! Потім насухо витертися для гарного потовиділення, надіти головний убір або обернути голову рушником.

Перший сухий захід у потельную протягом 5-7 хвилин з перебуванням на нижній полиці лежачи. Останні 2 хвилини сидіти прямо. Після виходу з потельную в період охолодження необхідно прийняти контрастні процедури: зануриться в прохолодний басейн з прісною водою і обмити тіло під теплим душем. Потім витертися насухо і відпочити в роздягальні протягом 15-20 хвилин. Можливо проведення масажу або самомасажу.

Другий захід в потельную до 10 хвилин з перебуванням на другий (верхній) полиці лежачи або сидячи з  можливим застосуванням березових віників. Далі контрастні процедури і відпочинок 15 хвилин в роздягальні.

Третій захід у потельную до 10 хвилин з перебуванням на другий (верхній) полиці. Контрастні процедури. Угамування спраги фіточаєм або мінеральною водою. Одягання.

Після сауни не можна митися з милом. Не можна довго бути на прохолодному повітрі. Необхідний відпочинок протягом 1 години.

 Призначення процедур відвідування сауни індивідуально під контролем лікарів санаторію «Теплиця».  Загальна тривалість перебування у сауні – 1,5-2 години.

Курс лікування 4-6 процедур, що проводяться через 3-5 днів, як взимку, так і влітку. 

Прислів’я  і приказки  про цілющі властивості лазні:

  «Жар кісток не ломить», «Лазня парить – здоров’я дарує», «Вилікувався Ваня – допомогла йому баня», «Баня – мати друга: кістки розпарить і справа поправить», «В той день не старієш, який в лазні паришся», «З пилу, з жару, з банного пожежі», «У лазні помився – що заново народився», «Баня без пари, що щі без навару», «На пару та лазні сорок хвороб виходить», «Після доброї лазні – що ангел в чистій рані».

                               

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *