https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2013/06/podagra.jpeg

Подагра. Лікування подагри в санаторії “Теплиця”

 

Подагра (дослівно “капкан для ніг”) -це хронічна прогресуюча хвороба, зумовлена порушенням обміну пуринових, тобто білкових основ, підвищенням рівню сечової кислоти.  При підвищенні концентрації сечової кислоти  відбувається відкладання кристалів уратів у різних органах і тканинах ( хрящах, сухожиллях , шкірі, нирках).

 

Причини

Відомо що подагра давно, її ще називали “хворобою королів або аристократів” через надмірне вживання м’яса і алкоголю, зокрема червоного вина.

Найчастіше страждають від подагри чоловіки у віці від 40років, у жінок захворювання розвивається переважно з настанням менопаузи.

З кожним роком хворих на подагру стає все більше, що обумовлено більшим та надлишковим вживанням їжі, багатої пуриновими основами  та великою кількістю алкоголю.

 

Симптоми

Клінічно подагра проявляється гострим рецидивуючим подагричним артритом. Найчастіше уражаються дрібні суглоби стоп і кистей, особливо I-ші плюсне-фалангові суглоби, які поступово деформуються, стають тугорухливими, розвивається часткове або повне руйнування суглобу. Іноді хвороба може починатися з ураження гомілково-стопних або колінних суглобів. Зазвичай напад подагричного артриту починається рано вранці або вночі, характеризується  інтенсивним болем в ураженому суглобі, зміною шкіри біля ураженого суглобу ( синюшно-фіолетового кольору) ,сильним набряком і припухлістю. Триває напад подагри від кількох днів до тижня. При повторних нападах запалення розвивається і в інших суглобах. Спровокувати напад подагри можуть травми суглобів, переохолодження, інфекційні захворювання, стрес, погрішність дієти, метоорологічні зміни, гіподинамія.

 

Ускладнення

Наслідком подагри є поява подагричних вузлів-тофусів,що складаються з кристалів сечової кислоти,можуть утворюватися в шкірі, на мочках вух, навколо суглобів. Одночасно з ураженням суглобів можуть пошкоджуватися і нирки,що проявляється сечо-кам’яною хворобою або уратною нефропатією, які можуть привести до розвитку ХНН.

Прогресуючий перебіг, часті рецидивуючі артрити ведуть до обмеження рухливості суглобів та інвалідизації пацієнтів.

 

Лікування

Лікування подагри в санаторії «Теплиця» включає: дієтичне харчування, яке обмежує вживання білкової їжі, пиття мінеральної Олегівській води, які виводять сечову кислоту, теплові процедури, термальні ванни “вода Теплиця” і мінеральні ванни “вода Олегівська“, що поліпшує обмін речовин.

Лікування подагри тільки комплексне  яке включає:

 1. дотримання молочно-рослинної дієти і обмеження вживання білкової м’ясної їжі, м’ясних та рибних бульйонів, холодцю. Страви  готувати на пару або відварені, з обмеженням кухонної солі. Спеції, приправи, гострі соуси краще виключити. Овочі також підходять не всі- виключають шпинат, кольорову капусту, бобові, спаржу, помідори, щавель. Дозволяють молочні продукти, картоплю, борошняні вироби, крупи, яйця, рослинне і вершкове масло; ягоди і фрукти-більше цитрусові, кавуни. Чай, кава і какао теж є джерелом пуринових, тому їх краще замінити на компоти, морси, соки, киселі, відвар із шипшини, м’яти, деревію.
 2. вживання великої кількості води,до 2.5 літрів на добу.
 3. повна заборона вживання алкогольних напоїв;
 4. призначення протиподагричних, протизапальних та знеболюючих препаратів.

Додатково до дієти  застосовують  методи фізичної реабілітації: ЛФК, масаж, фізіотерапію.

Лікувальна фізкультура забезпечує:

 • прискорення обміну речовин;
 • покращення мікроциркуляції крові в кінцівках та уражених суглобах;
 • стимуляція серцево-судинної, травної та дихальної систем для нормальної роботи.

ЛФК можна  проводити у вигляді:

 • ранкової і лікувальної гімнастики,
 • лікувальної ходьби,
 • гідрокінезотерапії,
 • теренкуру,
 • спортивних ігор.

Рекомендовані прогулянки, їзда на велосипеді, плавання.

Хороший результат приносить масаж. Він  зменшує  болючість , покращує кровопостачання, відновлює  функції уражених суглобів, попереджує атрофію та підвищує тонус і працездатність м’язів. Застосовують різні методики масажу, а саме,  сегментарно-рефлекторний ,загальний та місцевий.

Фізіотерапевтичні процедури використовують як  у гострій так і хронічній формі захворювання з метою знеболення, розсмоктуючої дії на уражені суглоби, нормалізації метаболізму, припинення розвитку деформації суглобів.  У стадії ремісії рекомендується електрофорез, ультрафонофорез, який поєднують із нанесенням протизапальних і знеболюючих препаратів у вигляді гелей або мазей; електросон ;загальні та локальні ванни(сульфідні, йодобромні);парафіно-озокеритні  аплікації; вживання лужних мінеральних вод.

На базі багатопрофільного санаторію “Теплиця” ми маємо можливість забезпечити комплексне лікування з індивідуальним підходом пацієнтам, які страждають на подагру. Це і мінеральні води “Олегівська”,яка має у своєму складі такий мікроелемент як кремній, та лужна мінеральна вода “Кушницька” для внутрішнього споживання; басейн з термальною водою, в якому проводиться гідрокінезотерапія, плавальний басейн із заняттями аквагімнастики; лікувальна фізкультура та масаж; парафіно-озокеритні та грязеві аплікації; фізіотерапевтичні методи (ультразвук, магніто- та лазеротерапія, електрофорез, електросон); різноманітні ванни та душі, в т.ч. підводний душ-масаж.

Своєчасно розпочате і правильно підібране комплексне лікування з тривалою безперервною профілактикою подагри у більшості випадків веде до стійкої ремісії, покращення тривалості та якості життя.

Бажаю здоров’я та мобільних суглобів.

 


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *