Старий Новий Рік разом з «Теплицею».
Запрошуємо вас відзначити Старий Новий рік на Закарпатті, в самому прекрасному куточку Виноградівського краю – санаторії «Теплиця».
Відвідавши наш санаторій, Ви зможете побувати на святі «Черлене вино» в Мукачеві, приоборести і продегустувати кращі вина Закарпаття, взяти участь у конкурсі колядок і щедрівок.
А так само Вас чекає «щедрий» стіл по-закарпатськи, Василь з Маланкою, конкурси, танці і веселощі!
Сіємо, сіемо, засіваємо,
З Новим роком вас вітаємо!
На тій новий рік,
Щоб ліпше вродило,
Ніж торік!
Сієм, сієм, засіваєм,
Вашу хату не минаєм,
З Новим роком їдем до хати,
Щось вам маєм віншувати:
Щоби діти всі здорові,
Їсти кашу всі готові,
Щоб вам була з них потіха,
А нам грошей хоч півміха!
Санаторій «Теплиця» Вас вітає та бажає щастя!
Народні звичаї і традиції святкування Старого Нового року.
Згідно з православним календарем, 13 січня – день пам’яті преподобної Меланії (Меланки), 14 січня – день святителя Василя Великого. Тому в народі ніч з 13 на 14 січня називають зустріччю Василя з Меланкою. За старовинною традицією, в новорічну ніч відзначався “щедрий” Васильєв вечір. В цей день було прийнято багато, щедро накривати на стіл. Особливо цінувалися страви зі свинини, тому що святий Василій Великий вважався покровителем свинарів. На Василя, як і на Різдво, готують кутю, яка називається щедрим. Варити її потрібно рано вранці, при цьому, ретельно стежачи за процесом – у давнину вважалося, що якщо кутя вилізе з горщика або сам горщик трісне, бути біді. Тому, якщо кутя вдавалася, її з’їдали дочиста, якщо ж збувалася якась з поганих прикмет – викидали разом з горщиком, бажано в ополонку. До новорічної вечері, як і на Різдво, прийнято сідає всією родиною. Дуже важливо, щоб одяг цього дня був ретельно випраній і чистою. Після вечері було прийнято ходити до сусідів і попросити один в одного прощення за можливу провину один перед одним, аби Новий рік зустріти в мирі та злагоді.
Свято Меланки користувався популярністю серед молоді. Наприклад, хлопці в цей вечір могли отримати другий шанс – якщо сватання для якогось хлопця пройшло невдало, і він отримав відмову у вигляді гарбуза, у вечір напередодні Нового року він мав право повторити спробу. А ось дівчата на Меланку полюбляли ворожити. “Загадає дівиця красна під Васильо – все збудеться, а що збудеться – не минеться!” – говорили в народі.
Народні прикмети на Старий Новий рік
Якщо в ніч на Василя небо ясне і зоряне – буде багатий урожай ягід.
Завірюха в Василів вечір – до великого врожаю горіхів.
Якщо 14 січня на деревах багато пухнастого інею, рік буде багатий на мед.
Туман на день Василя – до урожаю.
14 січня садівникам рекомендується струсити плодові дерева, тому що святий Василь Великий, за народним повір’ям, ще й охороняє сади від черв’яків і шкідників. Вранці 14 січня потрібно пройти по саду зі словами стародавнього змови: “Як отряхиваю я (ім’я) белпушист сніг, так отряхнет хробака-гада всякого по весні святий Василь!”