30.11.2016

 

«Смійтеся на здоров’я!»

Сміхотерапія або позитивні емоції

     Сміх   володіє величезним оздоровчим ефектом, розповсюджується як на тіло, так і на психіку. Відомо, що мозок під час сміху виробляє ендорфіни – “гормони щастя”, які потужно впливають на імунну систему, і не тільки на неї.  

   Доведено, що поліпшується робота серцево-судинної і дихальної систем, органів травлення, виробляються антистресові гормони.

   Психологічне оздоровлення пов’язано із звільненням глибоко репресованих емоцій.

    

   Сміх один з процесів, який допомагає підійти до таких болісних почуттів, як гнів, страх, сором. Їх прояву та проживання заважає почуття контролю, яке прищеплюється дитині з ранніх років.

  

    Сміх   є найкращим антидепресантом, лікує від депресії, чудово витрачає калорії і навіть знижує рівень цукру в крові! Незаперечно доведено, що сміх допомагає схуднути. (10-15 хвилин щоденного реготу спалять до 50 калорій).

         Природний, природний сміх знімає напруги в тілі, – воно розм’якшується, поступово звільняючись від затисків і напруги. За словами Дарвіна, сміх – це судомна розрядка м’язової енергії”. Коли прибираються м’язові затиски, з’являється контакт з тілом – і звільняються емоції. І саме сміх – самий потужний катарсичний процес, який відкриває шлях до прояву хворобливих емоцій. Коли ми відпускаємо контроль над нашими почуттями, тобто а) починаємо довіряти їм як важливим сигналами нашого ставлення до подій, б) дозволяємо їм проявитися і в)починаємо їх проживати, той натомість отримуємо контроль над нашим життям, стаючи більш гнучкими, спонтанними і креативними.

  

        Сміх  – дуже корисна фізична вправа, по своїй ефективності порівнянне хіба що з хорошою аеробної навантаженням. Він задіює 80 груп м’язів – під час солов’їного реготу у нас трясуться плечі і грудна клітка, вібрує діафрагма. При цьому м’язи шиї, спини та обличчя розслаблюються – і одного цього вже достатньо, щоб зняти, наприклад, головний біль. Під час сміху, як і будь фізкультури, частішає пульс і знижується рівень холестерину. При цьому у людей поліпшується якість дихання і, відповідно, споживання кисню і кровопостачання організму.

  

   Дослідження показали, що сміх може врятувати чи не від усіх хвороб – причому не тільки психологічних проблем або неврозів. Він знижує вироблення стресових гормонів, нормалізує тиск, підвищує імунітет. Ще, на думку фахівців, регулярний сміх не дозволить “сердечника” стати жертвою інфаркту. Відомі випадки лікування смехотерапией навіть онкологічних захворювань.

 

         Так що не упускайте можливості посміятися. Вчіться звертати увагу на комічне в нашому житті. Щоб завжди залишатися молодим і красивим, необхідно як можна більше сміятися, не втрачати почуття гумору і любити життя у всіх її проявах!