ФЕСТИВАЛІ

 

Фестиваль ягід та черешні, с. Оклі Гедь, Виноградівський  район

Традицією вважається проводити в червні фестиваль черешні в старому дубовому лісі, який вважається парком відпочинку. На фестивалі гостей чекає безліч приготованих страв з ягід, стрільба з лука, виставка коней, куточок народного господарства, виставки, розважальна програма не тільки для дорослих, але і для дітей. Виступи музичних колективів з усієї області, кулінарні змагання, «черешневі» спортивні ігри, ярмарок черешні та ягід, майстер-класи та захоплюючі конкурси. Це було справжнє свято для всіх гостей.

 Фестиваль виноградарів-виноробів «Угочанська лоза», м. Виноградів

Поціновувачам сонячного напою пропонуємо вирушити в місто з промовистою назвою – Виноградів. Тут у травні відбудеться районний фестиваль виноградарів-виноробів «Угочанська лоза».

Відпочиваючі та адміністрація санаторію «Теплиця» в неділю щороку беруть активну участь в проведенні фестивалю «Угочанська лоза», формують власну колону та урочисто-театралізованою ходою проходять центральною вулицею міста до Парку «Перені».  Протягом дня в парку триває експозиція «Сільських дворів» та виставка-продаж кращої виноробної продукції. В амфітеатрі лунає жива музика від автентичних фольклорних колективів, працює дитяче містечко з атракціонами, тематичні фотозони.

Міжнародний фестиваль «Кришталеві грона» ім. Андрія Гріги, м.Виноградів

Кришталеві Грона– міжнародний фестиваль, конкурс пісні і танцю у м. Виноградові, проводиться з 24 по 28 серпня. В рамках фестивалю щорічно планується низка розважальних заходів та екскурсій для учасників та гостей фестивалю, передбачається приїзд до Виноградова  вокалістів і танцювальних колективів  з  майже всіх областей України, а також юних талантів з-за кордону: Білорусі, Румунії, Молдови, Польщі, Болгарії та Греції.             Конкурсантів оцінює міжнародний склад журі. Крім суто конкурсної програми цими днями на гостей міста чекатимуть вечори знайомств та відпочинку, екскурсії, визначення «Міс» та «Міні-міс фестивалю». Церемонія нагородження лауреатів та володарів Гран-прі, а також великий Гала-концерт традиційно проходить 28 серпня в амфітеатрі парку Перені.

“Фестиваль спорту та здоров’я” , м. Виноградів

“Фестиваль спорту та здоров’я” проходить у Виноградові в травні. Свято організовують ГО “Молодіжний Рух Виноградівщини”, Виноградівська ДЮСШ, Олімпійський комітет.

Програма фестивалю дуже насичена і цікава. Кожного року організатори запрошують спортсменів України  та вагомих зірок спорту. Програмою фестивалю заплановані змагання у найрізноманітніших спортивних дисциплінах, а також забіг вулицями міста. Крім того,  в рамках фесту проходить велозаїзд вулицями міста, переможець якого отримає в нагороду велосипед.

Етно-фестиваль «Куруц-фест», с. Петрово, Виноградівський район

Фестиваль «Куруц-фест» – це чудовий шанс познайомитися з яскравими народними традиціями і дізнатися багато захоплюючих фактів з історії України та Угорщини. Організаторами свята є представники громадської угорської організації під назвою “Pro Cultura Subcarpathica”. Захід націлений на відтворення народної культури і стародавніх звичаїв. Фестиваль проходить кожного року в липні.

Святкування продовжиться в с. Пийтерфолво розважальною програмою. Тут і дегустація угорських страв, і презентація народних ремесел, і концерт фольклорних музичних колективів. Програма фестивалю: дегустація національної угорської кухні; шоу-програма; майстер-класи з народних ремесел; атракціони для самих юних відвідувачів;музичний концерт, на якому виступлять фольклорні ансамблі.