https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/OThFyP7nlZAx.jpg
01.04.2018
 

Лікувальна ходьба в санаторії «Теплиця».

          Як правильно займатися лікувальною ходьбою?

      Лікувальна ходьба починається з поступовою навантаження. Спочатку цілком достатньо 30 хв для того, щоб пройти 2 — 3 км. Ставте собі певну мета — пройти на якусь кількість кроків більше, ніж пройшли вчора, піднятися на 1 поверх вище, дійти до певного орієнтиру і т. п. Не забувайте, що ви тренуєтеся не на швидкість, а на витривалість. Почавши займатися лікувальною ходьбою, не завершуйте занять. Ходіть в будь-яку погоду, щодня. Через 2-2 1/2 місяця ви настільки звикнете, що для вас не складе труднощів пройти велику відстань.

       Особливо корисна ходьба для огрядних людей. Ось біг їм протипоказаний з тієї причини, що від великої ваги тіла доводиться різко відштовхуватися від землі, а це погано позначається на хребті і суглобах.

  

      Ходьба сприяє схудненню. За медичними показаннями, за 1 год швидкої ходьби згорає 35 г жиру. При ходьбі відбувається масаж органів тіла, поліпшується травлення, що сприятливо для людей із зайвими кілограмами. Ходьба на роботу пішки — прекрасний профілактичний засіб при судинних захворюваннях, а також остеохондрозі, атрофії м’язів, захворюваннях нервової системи і т. д.    Піша прогулянка — самий простий і доступний спосіб залишатися у формі і скинути нервове напруження.

Ходьбою можна займатися в будь-який час року, вона не вимагає багато часу. На свіжому повітрі шкіра краще насичується киснем. Лікарі визнають, що ходьба корисніше бігу, так як створює менше навантаження на серце і внутрішні органи.

Прогулянки піднімають тонус, витривалість і розвивають координацію рухів. Але в той же час ходьба не вимагає спеціальної фізичної підготовки.

         Ходьба корисна для хребта, оскільки задіює м’язи-стабілізатори. Крім цього вона покращує роботу серця і сприяє зниженню ваги. Спортивна ходьба передбачає значно менше енерговитрат, ніж інші види фітнесу. Вона не вимагає особливих зусиль і не викликає сильної м’язової болю.

          Ходьба підвищує стійкість до стресів, розслабляє і служить засобом від депресії. Завдяки цьому поліпшуються якість і тривалість сну.

Вибираючи ранкові або вечірні прогулянки, орієнтуйтеся на свій біоритм. Для сов більше підходить часовий проміжок з 17 до 20 годин. Для жайворонків — з 8 до 10 ранку. 

Важливо, щоб взуття було зручним і еластичною. Можна вибрати кросівки з невеликим потовщенням на п’яті.

Виберіть темп, який дозволяє дихати, вільно, не задихаючись. Занадто швидка ходьба створює велике навантаження на серце, занадто повільна приносить мало користі. Потрібно дотримуватися середній темп. Його легко визначити: йти треба так, щоб можна було вести розмову.

        Ходьба показана тим людям, яким заборонені інші види навантажень. Особливо вона корисна тим, у кого надлишок ваги поєднується з проблемами хребта. Навантаження треба збільшувати щотижня, підвищуючи швидкість і змінюючи відстані.

В ходьбі важлива техніка: голову тримати прямо, дивитися на 6-10 метрів вперед. Не подовжувати і не розтягувати крок. Тримати рівну поставу, втягнути живіт.

Щоб збільшити швидкість ходьби, треба робити більш короткі, але швидкі кроки.

Прискорене серцебиття і дихання, і виступив піт — нормальна реакція організму на навантаження при ходьбі При бажанні можна переходити на легкий біг.

Можна гуляти відразу після легкої вечері. Кращий розклад для прогулянок — 30 хвилин кожен день.

     

Протипоказань до ходьбі немає. Але стежити за своїм самопочуттям треба обов’язково.

Корисно гуляти і в гору і з гори. При такий ходьбі задіяні різні групи м’язів.

Під час ходьби потрібно дотримуватися змішаного типу дихання. Верхній тип дихання задіює відповідно тільки верхні відділи легень. У зв’язку з цим ризик захворювань зростає. Дихати одним животом — важко. Тому при ходьбі треба задіяти і верхню частину легенів, і прес.

          Ми повинні пройти в день 7— 8-км і зробити 10 тис. кроків, і це лише мінімальна норма, яку наказують виконувати медики для підтримки здоров’я. Фахівці наводять цікавий приклад: міський житель минулого століття, стверджують вони, робив протягом дня у 4-5 разів більше кроків, ніж сучасний.

         Прекрасна різновид ходьби — лижі. Ходьба на лижах пропорційно розвиває систему м’язів, покращує обмін речовин в організмі, сприяє усуненню застою крові в організмі, покращує кровообіг. Вона дуже сприятлива для стану опорно-рухового апарату;. Зміцнюються кістки і зв’язки, підвищується рухова функція суглобів.

Тут сенс теж в системі. Ходіть взимку на лижах регулярно. Остерігайтеся травм. Ходіть краще по рівній місцевості. Щоб розвинулося почуття рівноваги, потренуйтеся ходити без палиці.

 Свіже повітря, засніжений ліс, ви в русі… Не посміє змій-остеохондроз вповзти у ваш хребет!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *