https://teplyca.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/prstatit.jpg

Запальне враження передміхурової залози або простатит, на жаль є доволі відомим діагнозом для чоловіків.  Поширеність хронічного простатиту становить 10%  серед всіх захворювань сечостатевої системи у чоловіків.  Найчастіше патологією страждають до 40 та після 70 років. За статистикою, кожен другий чоловік після 50 років має проблеми еректильної дисфункції, що виникають внаслідок хронічного запального процесу в передміхуровій залозі.

Причини розвитку захворювання

Основною причиною виникнення захворювання є проникнення патогенних мікроорганізмів в тканини органа. Внаслідок цього значно зменшується кровопостачання та розвивається запалення.

Сприяти патологічному процесу в передміхуровій залозі можуть ряд факторів:

  • переохолодження – загальне та місцеве;
  • застій крові, в результаті малорухомого способу життя, супутньої патології, травм, які обмежують рухову активність чоловіка;
  • схильність до закрепів;
  • нерегулярне статеве життя;
  • наявність вогнищ хронічної інфекції, яка може поширюватись на органи малого тазу, в тому числі і на передміхурову залозу;
  • відсутність або неправильне лікування захворювань, які передаються статевим шляхом;
  • зниження захисних сил організму, через перевтому, безсоння, незбалансоване харчування.

Симптоми хронічного простатиту

Успішне лікування простатиту базується на своєчасному зверненні до уролога при виникненні наступних симптомів:

  • ниючі больові відчуття в нижній частині спини та внизу живота;
  • відчуття «холоду» в промежині;
  • дискомфорт під час статевого акту та при еякуляції;
  • підтікання сечі після сечовипускання;
  • частий, болючий сечопуск у вигляді тонкого струменя сечі, нічні позиви в туалет;
  • сексуальні розлади.

Обстеження при хронічному простатиті

Заходи, направлені на підтвердження діагнозу у чоловіків з типовими ознаками хронічного простатиту, включають:

  1. Консультацію уролога – лікар проводить детальний огляд та опитування пацієнта, після чого визначається з комплексом діагностичних процедур. Отримані результати досліджень впливають на подальшу лікувальну тактику.
  2. Загальний аналіз сечі – необхідний для визначення клітин запалення, епітелію, бактерій та слизу в сечі.
  3. Дослідження простатичного секрету – підтверджує чи спростовує наявність бактерій та інших запальних компонентів в передміхуровій залозі.
  4. Полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР) – єфективний метод ідентифікації збудника простатиту, на основі результатів якого вирішується питання про оптимальний антибактеріальний препарат для лікування.
  5. Трансректальне УЗД простати – дозволяє візуалізувати орган, визначити його структуру та розміри, характер кровотоку та можливі інші причини еректильних порушень

Лікування хронічного простатиту

Терапія захворювання доволі складна та потребує комплексного підходу, а не одиничних методів купування основних симптомів та проявів запального процесу.

Підбір препаратів та процедур повинен здійснюватися лікарем, інакше ефект від терапії буде слабовираженим або ж до кінця вилікувати патологію не вдасться.

Комплексні заходи, як правило, включають  антибактеральні препарати, фізіотерапію, масаж, корекцію способу життя та регулярні фізичні навантаження.

В курс традиційної терапії запального процесу передміхурової залози входить і відвідування санаторіїв. Санаторно-курортне лікування здійснює позитивний ефект при хронічному простатиті.

Оздоровчий ефект більшості із них пов’язаний із цілющими мінеральними водами, які активно використовуються під час лікування простатиту. Здравниці Закарпаття «Боржава», «Теплиця» мають багаторічний досвід використання мінералізованих вод у лікуванні чоловіків з проблемами простати. Від правильного підбору питного курсу, методики і техніки прийому води: час, доза, температура, кратність, та вмісту мінеральних речовин залежить успішність проведених процедур.

Спеціалісти санаторіїв рекомендують:

  • поєднувати лікування хронічного простатиту в стадії ремісії мінеральними водами із дотриманням дієти;
  • обмежувати кількість спожитої рідини до 3 стаканів на день;
  • для лікування використовуються гідрокарбонатні, сульфатні слабомінералізовані води із власних сертифікованих джерел – «Кушницька»;
  • чудовий ефект має і кремнієва мінеральна вода «Олегівська», що завдяки високому вмісту кремнію забезпечує зменшення запального процесу в простаті, активізує кровообіг, зменшує в’язкість простатичного секрету та покращує еректильну функцію.

Слід враховувати можливі побічні ефекти при самостійному лікуванні мінеральними водами. Тому довірте свою роботу кваліфікованим професіоналам з багаторічним досвідом у санаторії «Теплиця» і «Боржава».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *