Нордична ходьба в санаторії "Теплиця"

Нордична ходьба (NORDIC WALKING) – новітня розробка по лікування опорно-рухового апарату. Новий вид фітнесу для тих, хто прагне зробити фізичну активність максимально ефективної для здоров'я. Систематичні заняття сприяють поліпшенню фізичного стану організму, підвищують імунітет і загальну витривалість, зміцнюють м'язи і підтримують їх у тонусі.

В санаторії «Теплиця» успішно застосовують новітні розробки з лікування опорно-рухового апарату, одна з них - «NORDIC WALKING» – НОРДИЧНА ХОДЬБА – ПІВНІЧНА ХОДЬБА.

Нордична ходьба це новий і досить ефективний вид фітнесу. Придумали його в 1970-е фінські спортсмени, звідси термін «Nordic». Щоб тренуватися цілий рік, їм потрібен був спосіб імітувати лижні прогулянки тоді, коли сніг уже зійшов. Спочатку вона використовувалася професійними спортсменами для відпрацювання техніки ходьби на лижах в літній період, а зараз перетворилася на популярний вид активного відпочинку. Лижний спорт завжди вважався найбільш швидким і ефективним способом скинути зайві калорії, а також натренувати своє серце, адже ні для кого не секрет, що при катанні на лижах задіяні всі групи м'язів, і навантаження рівномірно розподіляється по всьому тілу. Ходьба з палицями – це новий вид фітнесу для тих, хто прагне зробити фізичну активність небанальною, максимально ефективної для здоров'я.  При нордичної ходьби використовуються спеціальні полегшені лижні палиці з гумовими наконечниками для кращої опори.

Механізм дії.

  1. При ходьбі і бігу підтюпцем недостатньо працюють м'язи верхньої половини тіла. Лижні палиці дозволяють під час ходьби вправляти весь організм, а не тільки м'язи ніг. Управління лижними палицями разом з ходьбою в швидкому темпі дозволяє задіяти до 90% м'язів нашого тіла.
  2. Це гарне аеробна вправа, яка збільшує витрати енергії на 20-40% порівняно зі звичайною ходьбою. Нордична ходьба збільшує максимальне споживання кисню на 20-25 відсотків, будучи при цьому на 45 відсотків ефективніше, ніж звичайна ходьба.
  3. Завдяки використанню палиць, пульс збільшується, в середньому, на 10-15 відсотків по відношенню до звичайній ходьбі. Спалюється близько 450 калорій на годину, що набагато більше, ніж при ходьбі без палиць.
  4. Північна ходьба знімає напругу шиї і плечей при остеохондрозі, забезпечується хороше навантаження на м'язи корпусу і шийно-плечової апарат.
  5. Знижується навантаження на ноги, не перевантажуються суглоби і коліна, що особливо важливо для людей, що страждають захворюваннями суглобів, ревматизм.
  6. Лижні палиці також підвищують стійкість при швидкому русі.
  7. Тренуються витримка, сила, рухливість, координація рухів, але не швидкість.
  8. Під час зупинок на шляху палиці використовуються для вправ на розтяжку і дихальних вправ.

Техника ходьби. Спина повинна бути пряма - не можна нахилятися вперед. Плечі ритмічно повертаються щодо стегон. Рухи рук розмашисті. Коли рука йде вперед, кисть стискається навколо рукоятки палиці, коли ж вона йде назад, кисть розтискається і розслабляється. Щоб не втратити палицю, додана спеціальна петля, яка забезпечує міцну посадку, не заважаючи вільної циркуляції крові, а також визначає оптимальне положення руки під час тренування. Рух стопи від п'ятки, по зовнішньому краю до подушечок пальців. Наконечник палиці, яка знаходиться при русі попереду, повинен потрапляти на умовну лінію центра ваги тіла.

Лікувальні ефекти. Систематичні заняття нордичної ходьбою сприяють покращенню фізичного стану організму, підвищують імунітет і загальну витривалість, зміцнюють м'язи і підтримують їх у тонусі. Знижують ризик розвитку вікових порушень обміну речовин, у тому числі захищають жінок від остеопорозу, сприяючи підвищенню щільності кісткових тканин, так як при помірних фізичних навантаженнях зростає здатність організму засвоювати кальцій.

Нордична ходьба тренує серцево-судинну систему, стимулює кровообіг і роботу внутрішніх органів, знижує рівень холестерину в крові і запобігає розвитку захворювань судин, скорочує ризик виникнення серцево-судинної патології (інфаркту), уповільнює процеси старіння організму. Покращує стан шкіри - завдяки тренувань на свіжому повітрі клітини інтенсивніше насичуються киснем і ефективніше очищаються від токсинів.

Регулярні заняття північної ходьбою підвищують рівень метаболізму в організмі, а він визначає швидкість спалювання жирів, дозволяють позбавитися від зайвих кілограмів і не набрати їх знову.

Заняття нордичної ходьбою підвищують стресостійкість організму, ритмічно повторювані рухи, свіже повітря постійно змінюються пейзажі чудово заспокоюють і допомагають зняти наслідки стресу.

Свідчення остеохондроз шийно-грудного відділу хребта, захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні та дихальні захворювання.

Протипоказання: тяжелые захворювання серця, інфекційні хвороби, захворювання внутрішніх органів у стадії загострення, стан